484
نام روزنامه : روزنامه جهان صنعت تاریخ انتشار : 1401/06/24
یک اشکال بزرگ کار بیمه‌های خصوصی در این است که اکثریت هرم مدیریتی آنها را افراد سالمند و بی‌حوصله و فاقد انگیزه که بازنشسته سازمان‌های دولتی هستند تشکیل می‌دهند و به عاملی برای کم‌تحرکی و رفتارهای بوروکراتیک با نمایندگی‌ها و حتی کارکنان خود شرکت‌ها تبدیل شده‌اند، این در حالی است که سرزندگی و تلاش در خلق ایده‌ها و محصولات نوین یکی از عوامل تعیین‌کننده در گسترش فرهنگ بیمه در جامعه و افزایش آمار بیمه‌گذاران است.
1401/06/24
483
نام روزنامه : روزنامه جهان صنعت تاریخ انتشار : 1401/05/20
در واقع امروز ما مصداق بارز این گفته معروف را که تاریخ پر از درس عبرت است، اما کسی از تاریخ درس عبرت نمی‌گیرد، به وضوح در سیاست‌های اقتصادی دولت سیزدهم که اساس آن همچون دولت‌های گذشته بر افزایش نقدینگی بدون پشتوانه و استفاده ابزاری از افزایش نرخ دلار به منظور تامین کسر بودجه دولت است، مشاهده می‌کنیم. سیاستی بسیار تورم‌زا که فشارهای معیشتی حاصل از آن نفس اکثریت قریب به اتفاق خانوارهای کم‌درآمد و حتی قشرهای متوسط جامعه را به شماره انداخته است.
1401/05/20
482
نام روزنامه : روزنامه جهان صنعت تاریخ انتشار : 1401/05/03
اقدام رییس‌جمهور دولت نهم در زمینه‌سازی برای وارد کردن یک شوک بزرگ تورمی به اقتصاد کشور زیر عنوان هدفمندی یارانه‌ها درست شبیه شعبده‌بازی بود که از یک‌سو ۴۵ هزار تومان به عنوان یارانه نقدی در یک جیب هر ایرانی گذاشت و با آن شوک سنگین تورمی ۵۰۰ هزار تومان از جیب دیگر همان ایرانی برداشت کرد. شرایطی که از آن روز به بعد هیچ ایرانی نتوانست در برابر موج‌های پی‌در‌پی تورم و هزینه سنگین زندگی کمر راست کند.
1401/05/03
481
نام روزنامه : روزنامه جهان صنعت تاریخ انتشار : 1401/03/08
به این ترتیب شما شهروند ایرانی بازنشسته در سنین ۷۰، ۸۰ سالگی برای ادامه حیات دو راه بیشتر پیش‌رو ندارید. یا باید دور مصرف بسیاری از اقلام ضروری و حیاتی خوراکی را خط بکشید، به جایی سفر نکنید، کتاب نخوانید، هیچ‌گونه تفریح و سرگرمی نداشته باشید و طریق ریاضت پیشه کنید و یا خانه کلنگی و اتومبیل کهنه خود را بفروشید و با زندگی در زیر چادر و یا در جوار کارتن‌خواب‌ها، پول آنها را صرف تامین مایحتاج زندگی خود کنید.
1401/03/08
480
نام روزنامه : روزنامه جهان صنعت تاریخ انتشار : 1401/02/27
توپخانه شوک‌های قیمتی دولت سیزدهم بی‌وقفه در حال شلیک به بازار و سفره‌ها و معیشت مردم است؛ مردمی که دیگر برای شنیدن صدای گوشخراش این توپخانه و تحمل ویرانی‌های آن رمقی برایشان باقی نمانده است. یارانه‌های نسیه‌ای هم که وعده پرداخت آن با انواع شرط و شروط و دهک‌بندی‌های من‌درآوردی دولتمردان اغلب بی‌خبر از واقعیت‌های جاری در سطح جامعه و کف خیابان‌ها به مردم داده شده حتی اگر به دست‌شان هم برسد، دردی را از زندگی آنها دوا نخواهد کرد .
1401/02/27
479
نام روزنامه : روزنامه جهان صنعت تاریخ انتشار : 1401/02/04
مافیای دارویی عامل افزایش قیمت دارو در کشور است، مافیای اقتصادی تجارت خوراک دام و طیور را در دست دارد، مافیای اقتصادی اجازه واردات خودرو به کشور را نمی‌دهد و دست‌های پشت‌پرده عامل گرانی‌ها و افزایش قیمت‌ها هستند، اینها از جمله موضوعاتی هستند که از ابتدای تشکیل دولت سیزدهم به گفتمان‌محوری آقای رییس‌جمهور محترم و برخی از وزرای کلیدی دولت ایشان تبدیل شده است. به موازات تداوم این گفتمان هر روز و دقیقا هر روز دارد بر مشکلات معیشتی مردم به شکلی طاقت‌فرسا افزوده می‌شود و هر روز شمار بیشتری از جمعیت کشور که قادر به تامین حداقل‌های زندگی خود نیستند به زیر خط فقر فرو می‌غلتند.
1401/02/04
478
نام روزنامه : روزنامه جهان صنعت تاریخ انتشار : 1401/01/22
حمله نظامی ابرقدرت روسیه به خاک کشور اوکراین بدون اطلاع و اجازه شورای امنیت سازمان ملل به خوبی نشان داد که علت وجودی و تاریخ مصرف سازمان ملل کنونی و شورای امنیت آن به پایان رسیده و جهان در سومین دهه هزاره سوم میلادی برای برخورداری از صلح و ثبات و جلوگیری از جنگ‌افروزی این یا آن قدرت بزرگ به سازمان مللی مقتدرتر و مستقل‌تر از خواست و اراده این یا آن ابرقدرت نظامی نیاز دارد.
1401/01/22
477
نام روزنامه : روزنامه جهان صنعت تاریخ انتشار : 1400/12/22
باید پرسید حالا که یک فعال اقتصادی و یک کارفرمای بخش خصوصی در مملکتی با داشتن یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری آمده با صرف سرمایه و عمر و زندگی خودش برای نیروی جویای کار مملکت اشتغال و منبع تامین معاش ایجاد کرده است، چرا دولت برای کاهش مشکلات مالی و بار هزینه‌های او و ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری‌های مفید و اشتغالزا، خود آستین همت بالا نمی‌زند و مسوولیت پرداخت ۲۳ درصد حق بیمه مربوط به کارفرما را راسا برعهده نمی‌گیرد و این بار سنگین را از دوش کارفرمایان بخش خصوصی برنمی‌دارد تا آنها بتوانند با کاهش این بخش از هزینه‌های خود محصولات و خدمات ارزان و باکیفیت که قابل عرضه در بازارهای جهانی باشد تولید کنند ؟
1400/12/22
476
نام روزنامه : روزنامه جهان صنعت تاریخ انتشار : 1400/12/08
۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، اما هنوز چه در حوزه قانونگذاری و چه در عرصه‌های مدیریتی در حال آزمون و خطا هستیم و توجه نداریم که این آزمون و خطاها چه هزینه‌های سنگینی را بر مردم و مملکت تحمیل کرده و چه ضربه‌های هولناکی را به اقتصاد و کیان جامعه ما وارد ساخته است. نمونه‌های بسیاری از آزمون و خطاهای قانونگذاری، اجرایی و مدیریتی در هر دوره‌ای که مجلس جدیدی تشکیل می‌شود و در دوره هر دولتی که بعد از انتخاباتی پر از حرف و حدیث، زمام امورکشور را در دست می‌گیرد، به وضوح شاهد بوده‌ایم.
1400/12/08
475
نام روزنامه : روزنامه جهان صنعت تاریخ انتشار : 1400/11/24
متاسفانه سالیان درازی است به دلیل اشتهای سیری‌ناپذیر تکنوبوروکرات‌های دولت‌های مختلف به گسترش هرچه بیشتر تشکیلات دیوانسالاری و افزایش سهم تصدی‌گری‌های اقتصادی دولت در فعالیت‌های اقتصادی پرهزینه اما بسیار کم‌بازده، به حاشیه رانده شده و نمی‌تواند نقش تاثیرگذاری در توسعه و رونق اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال مفید و مولد برای لشکر عظیم نیروی کار متخصص و جلوگیری از سیل مهاجرت آنها به خارج ایفا کند.
1400/11/24